Mbylle

 KRYESORET

Bahri Nuredini dhe Bekim Jashari edhe më tej do të jenë udhëheqës të Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Nuredini dhe Jashari janë dajë e nip. Bahri Nuredini është nip i familjes Jashari nga ...
Turqia-6-780x439

Rëndohet bilanci i viktimave dhe të plagosurve nga sulmet terroriste të ndodhura mbrëmjen e djeshme në aeroportin e Stambollit. Së paku ...
largea_10939234_765518463544051_38110126_o1421942220-780x439

Një gjyqtar është pezulluar nga detyra e tij në Gjykatën e Beratit pasi dyshohet për konsumimin e veprës penale të “Korrupsionit ...
plagoset-620x379

Në mëngjesin e sotëm është plagosur me armë zjarri drejtori i Qendrës së Shëndetit Mendor në Pejë Skender Kandiq. Plagosjen e ...
zkm-1_1467195992-4221131

Qeveria ka miratuar Strategjinë për reformën e Menaxhimit të Financave Publike për vitet 2016-2020 dhe Planit të Veprimit për zbatimin e ...
139504091012473978029324-650x358

Deri me tash zyrtarisht është njoftuar se numri i të vrarëve ka shkuar mbi 50 persona, kurse ende mbesin të tjerë ...
largea_largea_isa-mustafa-im14185641911418809175

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllime pas sulmit terrorist në Stamboll, i cili la të vdekur dhjetëra ...
5-253_1467194144-963876

Të shuar mbetën një pjesë e shqiptarëve gjatë natës së djeshme, kur ndodhën shpërthimet në aeroportin e Stambollit. Një egacion shqiptar, ...
Australi-780x439 (1)

Në qytetin australian Perth, gjatë kohës së namazit është hedhur një mjet shpërthyer në një xhami në të cilën gjendeshin qindra ...
trumphillary

Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë dhënë deklarata shumë të ndryshme rreth shpërthimeve në aeroportin e Stambollit. Deklaratat nënvizojnë qasje shumë ...
Shto Lajme ...

 CULT

budspencer_fb

Ka ndërruar jetë pasditen e sotme aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë, Bud Spencer. Lajmi është konfirmuar nga i biri i tij, Giuseppe Pedersoli. “Babai ndërroi jetë qetësisht rreth orës ...
auto_galeria1445674356

Anri-Sala-Winner-of-Vincent-Award-2014-640x427

kulture1-640x781

lufta

Më Shumë ...