• të fundit

  • më të shikuarat

BLIC.TV

Peci: Jemi të guximshëm, do të marrim pjesë në zgjedhje!

12/01/2023 22:16
nga:G C

Faton Peci thotë se Partia Guxo do të merr pjesë në zgjedhje kurdo që mbahen ato.

Këtë deklaratë ai e dha në Blic Interview me Astrit Gashin.

Peci shtoi se me cilin format do të marrin pjesë në zgjedhje mbetet të shihet.

“Kur e kemi thënë “guxim” ne e kemi thënë me bindje sepse jemi të guximshëm. Paritia Guxo merr pjesë në zgjedhje kur do që mbahen ato.Ato e kanë një afat kushtetues dhe jo më larg se fillimin e vitit 2025, ajo që është e sigurt është që ne do të marrim pjesë në proces zgjedhor”, tha Peci.

“Cili do të jetë formati i mbetet kohës që ta përcaktojmë”, shtoi Peci në Blic Interview.

02/16/2024 22:26

Rama: Prishtina po transformohet në secilën pjesë të kryeqytetit