• të fundit

  • më të shikuarat

BLIC.TV

Meteorologu Rugova shpjegon pse ndodhin vërshimet në Kosovë

11/27/2022 21:32
nga:Gazeta Blic

Expose” prodhim medial i portalit GazetaBlic ka transmetuar sonte një dokumentar në Kanal10 për vërshimet që ditëve të fundit preken disa zona në vend.

Për vërshimet e ditëve të fundit, ka një shpjegim edhe meteorologu Mendim Rugova, i cili flet edhe për përmbytjet e shpejta dhe si ndodhin ato.

Ky meteorolog pretedon se për vërshimet ka faj edhe dora e njëriut.

Për vërshimet, ai thotë se mund të ketë ndikuar edhe ngrohja globale, ndonëse sipas tij të gjitha projeksionet kanë qenë për më shumë thatësi.