BLIC.TV

Kjo është mënyra për t’i vërejtuar paratë e falsifikuara, eksperti kosovar i forenzikës tregon detaje

05/07/2021 21:36
nga:M K

“Paratë e falsifikuara” është tema e radhës e dokumentarit “Expose”, prodhim i portalit GazetaBlic.

Lidhur me këtë çështje, ekipi i “Expose” ka vizituar forenzikën, e cila merret ekskluzivisht me këtë çështjen.

Eksperti kosovar, respektivisht laboranti i specializuar ka treguar detaje sesi t’i vërejmë paratë e falsikuara, ku pikat kyçe janë vija që ndanë kartëmonedhën në gjysmë, pastaj hologrami, pamja ujore dhe ngjyra.

LEXO EDHE:

Digjet një pjesë e spitalit të Vushtrrisë

/GazetaBlic/