• të fundit

  • më të shikuarat

BLIC.TV

Gashi: Kosova është duke luftu në dy fronte!

04/22/2022 21:13
nga:Gazeta Blic

Expose” prodhim televiziv i portalit “Gazeta Blic” sonte ka transmetuar në Kanal10 dokumentarin për zhvillimet e fundit në Veri, të titulluar “Më e keqja nuk ka ardhur”.

Kreshnik Gashi, gazetar në BIRN ka folur për Expose lidhur me situatën e tensionuar në Veri të vendit, derisa ka thënë se Kosova ndodhet në një beteje në dy fronte.

“Sot shteti i Kosovës është duke luftu me dy fronte e para me frontin që vjen nga Serbia që fuqizon etnonacionalizmin e të tjerë dhe e në anën tjetër janë duke luftuar grupet kriminale, që jo domosdoshmërisht janë vetëm serbë, sepse këto grupe kanë bashkëpunim të mirë edhe me grupet shqiptare”, tha Gashi.

Më poshtë mund ta ndiqni dokumentarin e plotë: