Sporti

Shqipëria fiton medalje në Botërorin e Mundjes, flamuri “kuqezi” valvitet në Serbi

09/18/2023 21:45
nga:Lorik J

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov.

Abkarov fitoi një tjetër medalje, këtë herë e ka bërë në Botërorin e Mundjes në Serbi, për peshën 57 kilogram.

Mundësi me origjinë çeçene mundi rusin Zavur Uguev, në përballjen që rezultoi shumë e luftuar dhe ia doli të fitonte medaljen e bronzit.