Lajme

Pas Prishtinës, Maas arrin në Beograd, pritet nga homologu serb

04/23/2021 00:27
nga:Gazeta Blic

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka arritur në Serbi, pas vizitës zyrtare që kishte në Kosovë.

Maas në aeroportin e Beogradit është pritur nga homologu i tij serb, Nikola Selakoviq, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Ai në Prishtinë është takuar me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe me ministrene e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Tema të diskutimit ishin vaksinat anti COVID, dialogu Prishtinë-Beograd dhe liberalizimi i vizave për Kosovën.

 

Arben Gashi: Ekzistojnë dy probleme në tavolinë, Asociacioni i Komunave dhe shkëmbimi i territoreve

05/15/2021 13:57

37 mijë kosovarë kanë marrë vaksinat anti-COVID deri më sot