Lajme

Limaj: Qeveria Kurti ka vetëm një shef dhe një kontabilist

09/22/2022 21:04
nga:Y I

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se qeverisja aktuale është kthyer në qeverisje administrative.

Limaj tha se se kjo Qeveri e ka vetëm një shef dhe një kontabilist.

“Rënia e partisë në pushtet është normale. Problemi është që për një vit e gjysmë Kosova nuk është u qeveriusur, por duke u administruar. S’ka ide, s’ka plan edhe e kryen një punë administrative qaty sa mos me i mshleë zyret. Një qeverisje që e ka një shef dhe një kontabilist. Kryeministri u kthye në një administrator, dhe ministrin e Financave e ka kthyer në një kontabilist, e ka qitë qaty me i mbledhë paret edhe i shpërndajnë qaty çdo gjashtë muaj”, tha Limaj në Politiko. 

 

Limaj: Opozita po fle, Kosova ka marrë një drejtim, kush se di kah po shkon