manchester united
Sporti

LAJMI I FUNDIT: Ky do të jetë trajneri i ri i Manchester United, ka kontratë vetëm deri në maj!

11/25/2021 16:17
nga:Mergim Rreci

Ralf Rangnick ka arritur një marrëveshje me Manchester United për t’u bërë trajneri i tyre i përkohshëm.

63-vjeçari, i cili shihet si ‘kumbari’ i stërvitjes moderne në Gjermani, po lë punën e tij si drejtues i sportit dhe zhvillimit në Lokomotiv Moskë për të marrë këtë rol, përcjell GazetaBlic Sport.

Rangnick ka rënë dakord për një marrëveshje gjashtëmujore deri në fund të majit. Ai do të ketë edhe dy vite të tjera në një rol konsulent.

Arsyet e lejes së punës nënkuptojnë se ai nuk do të jetë në krye në kohë për ndeshjen e fundjavës me Chelsea.

Ole Gunnar Solskjaer u shkarkua si trajner i United të dielën në mëngjes pas humbjes së tyre 4-1 ndaj Watford. Rezultati i la ata të tetat në Premier League.

/GazetaBlic Sport/