Lajme

Kurti i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari, ofron të gjitha kapacitetet shtetërore për t’i dalë në ndihmë RMV-së

11/23/2021 10:33
nga:M K

Pas aksidentit tragjik në Bullgari, ka reaguar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Kurti përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se është i trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për këtë aksident, përcjell GazetaBlic.

LAJMI I FUNDIT: Mësohen emrat e viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari

“Republika e Kosovës bashkëndjen me Maqedoninë e Veriut, popullin e saj dhe të gjithë shqiptarët e tronditur nga ky lajm i kobshëm, dhe shprehë gatishmërinë e plotë për të ofruar ndihmën e saj në çdo kapacitet”, shkroi mes tjerash Kurti.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

/GazetaBlic/

12/04/2021 20:32

Kurti arsyeton vendimin për ndalimin e hyrjes në Kosovë pa qenë i vaksinuar