Lajme

Kryeministri Kurti uron Krishtlindjen ortodokse

01/07/2022 16:33
nga:Y I

Kryeministri Albin Kurti i ka uruar të gjithë besimtarëve të krishterë ortodoksë festën e Krishtlindjes.

Ai ka thënë se mesazhi i kësaj feste është frymëzim për dashmirësi më të madhe dhe një angazhim për një shoqëri më të mirë.

Urimi i plotë:

Për Krishtlindje u uroj qytetarëve të Kosovës të besimit të krishterë ortodoks, të cilët sot kremtojnë, që kjo festë t’i gjejë të lumtur, dhe t’u sjellë mbarësi e begati.

Mesazhi i dashurisë dhe i shpresës së kësaj feste frymëzon për më shumë dashamirësi e angazhim për një shoqëri më të mirë.

Edhe një herë ju uroj, juve e familjeve tuaja, dhe u dëshiroj paqe dhe gëzim.

Gëzuar Krishtlindjen!

Buzhala, KEDS: Situata me energjinë elektrike aktualisht është stabile