Lajme

Kjo është dhurata që Macron ia bëri Kurtit dje në Paris

06/24/2021 10:26
nga:M K

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë dhurate ka marrë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

Kurti postoi dy fotografi të emblemës nga Macron, në rrjete sociale.

“Dhurata nderuese e Presidentit Macron në fund të takimit dhe vizitës së djeshme në Paris”, ka shkruar kreu i shtetit në Instagram.

Kurti pas takimit me Macron: Sovranitetin e Kosovës nuk e diskutojmë me Serbinë