Lajme

Hoxha – Gashit: Je në siklet, pasi bizneseve të shokut tënd në veri Radoiçiqit po iu vjen fundi

05/26/2023 21:01
nga:Arsim Buxhovi

Situata e tensionuar e krijuar gjatë ditës së premte në veri të Kosovës, ka krijuar debat të nxehtë edhe në “Debat Plus”, në mes të aktivistit, Dibran Hoxhës dhe analstit Dardan Gashit.

Gashi, ka kritkuar Qeverinë për veprimet e fundit në veri të Kosovës, të cilat edhe ShBA-të i kritikuan ashpër.

Ndërsa, Hoxha i është kundëpërgjigjur duke thënë se kjo nuk e zhbën faktin se atje është vendosur flamuri i Kosovës dhe strukruarev kriminale po iu vjen fundi.

Hoxha: Kjo së zhbën faktin se atje është ngrit flamuri i Kosovës dhe strukturave kriminale po ju vjen fundit, nashta edhe bizneseve që i keni atje, po ju vjen fundi.

Gashi: Hajde kallxom cilat biznese i kam unë në veri?

Hoxha: Nashta bsinzineve të shokëve të tu iu vjen fundi.

Gashi: Cilëve shokëvë të mi?

Hoxha: Nuk e di, ata që i keni pasur në zyret e kryeministrisë, Radoiçiqin, ndoshta atij po i vjen fundi dhe kjo ua prodhon sikletin, por, unë s’kam çka me iu bo, e, as qytetarët e Kosovës s’kanë cka me iu bo. Ajo pjesë është territor i Kosovës, aty duhet me valëvu flamuri i Kosovës, rendi dhe ligji.