Lajme

Flet prokurori kujdestar: Tre të plagosurit në Pejë janë familjarë mes vete, jemi në kërkim të personit të dyshuar

05/22/2024 23:03
nga:G B

Ersan Qavolli, prokurori kujdestar në Prokurorinë Themelore të Pejës, tha se tre personat që u plagosën sonte në Pejë janë familjarë të afërt mes vete.

Personi i dyshuar për këtë ngjarje “ndodhet në kërkim intensiv”, tha prokurori Qavolli.

“Ka ndodh një tentim vrasje e rëndë, kemi dalë menjëherë ne vendin e ngjarjes bashkë me hetuesit, janë tre persona të plagosur dhe jemi në kërkim të personit të dyshuar”, tha prokurori Qavolli për Gazetën Express.

“Dyshohet se të plagosurit janë familjarë të afërt”, shtoi ai.

Ai tha se policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe është duke i siguruar të gjitha provat.

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

 

Tre të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Pejë