Sporti

City rinovoi kontratën me De Bruyne në një mënyrë të pazakontë, ja çfarë ndodhi

04/08/2021 18:05
nga:Lorik J

De Bruyne rinovoi kontratën e tij me Manchester City këtë javë, dhe ai e bëri këtë pa ndihmën e menaxherit, raportoi The Times.

Në ditët e sotme, menaxherët luajnë një rol jetik në transferimet e lojtarëve, si dhe në nënshkrimin e kontratave të tyre të reja, përcjell GazetaBlic Sport.

Por, Kevin De Bruyne e arriti rinovimin i vetmuar, pa u asistuar nga asnjë menaxher.

Duket e pamundur të rinovoni kontratën pa pasur një menaxher, por për De Bruyne kjo është e mundur.

Është e pabesueshme që De Bruyne ka rënë dakord për një kontratë me City sipas së cilës ai merr 385,000 funte në javë.

Gazetari i shquar italian, Fabrizio Romano është i impresionuar nga fakti që lojtari i kombëtares belge më herët mori një pagë javore prej 85,000 paund.

“Kjo është e mahnitshme. Kevin de Bruyne ka rënë dakord për një kontratë të re me Manchester City pa pasur menaxher. Isshtë një dukuri shumë e rrallë, ndoshta e pabesueshme në futbollin e sotëm,” shkroi Romano në Twitter.

De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re deri në verën e vitit 2025 dhe duket se ai do të kalojë pjesën tjetër të viteve të tij më të mira në të njëjtin klub.

/GazetaBlic Sport