Lajme

Agon Maliqi: Synimi është të nxitet reagimi i pamatur dhe gjaknxehtë i Kosovës, gjithçka në veri duhet të bëhet në koordinim me NATO-n

09/24/2023 10:34
nga:Lorik J

Analisti Agon Maliqi ka reaguar pas vrasjes së policit kosovar në veri të Mitrovicës në orët e hershme të mëngjesit.

Sipas Maliqit, synimi është të nxitet reagimi gjaknxehtë i Kosovës dhe të shkaktohen incidente ndëretnike, përcjell GazetaBlic.

Më poshtë keni postimin e Maliqit:

“Synimi është që të nxitet reagimi i pamatur dhe gjaknxehtë i Kosovës që e cungon veriun në protektorat të NATO-s dhe provokon incidente ndëretnike. Llogarisin si gjithmonë në çmendurinë dhe budallakinë luftënxitëse të komandant tastaturave. Gjithçka në veri duhet të bëhet në koordinim të plotë me NATO-n”, shkruhet në postimin e Maliqit.

/GazetaBlic