Sporti

Zlatan Ibrahimovic i futet kinematografisë, provon vetën në rolin e aktorit

04/08/2021 15:27
nga:Mergim Rreci

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic do të jetë pjesë e kastit në filmin e ri Asterix dhe Obelix, i cili duhet të dalë në treg në vitin 2022.

Suedezi veteran hyri në botën e argëtimit gjatë Festivalit Sanremo këtë vit dhe L’Equipe raporton se ai do të jetë pjesë e Asterix dhe Obelix, përcjell GazetaBlic.

39-vjeçari pastaj njoftoi në Instagram se do të jetë Antivirus në film.

Sulmuesi suedez pritet që të marrë përsipër karakterin e luajtur dikur nga Jean-Paul Rouve në Misionin mitik ‘Cleopatra (2002).