Sporti

Weghorst po e ‘përgadiste skemën prej vitesh’ – holandezi kishte shënuar gol të njëjtë edhe me skuadrën e tij

12/10/2022 08:58
nga:E K

Holanda arriti që me golin e Weghorst ta shtyejë ndeshjen në vazhdime, por nuk arriti që ta shmang eliminimin pasi u mposht në penallti nga Argjentina.

Weghorst ishte ai që shënoi golin e barazimit në sekondat e fundit të kohës së rregulltë falë një skeme mirë të përgaditur nga “Tulipanët”, shkruan GazetaBlic Sport.

Megjithatë, Weghorst nuk e kishte për herë të parë një skemë dhe një gol të tillë. Gol të ngjashëm shihet se ka realizuar edhe te Wolfsburgu vite më parë.

Shikoni golin: