Lajme

Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

10/13/2021 22:34
nga:Y I

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta mbrëmjen e së mërkurës në Norvegji.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsberg-ut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori.

Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Mesa duket ai e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

Masakër në Norvegji, një person godet me hark dhe shigjeta kalimtarët, disa të vdekur