Sporti

Vedat Muriqi titullar kundër Real Madrid, formacionet zyrtare

04/13/2024 17:33
nga:Mergim Rreci

Mallorca dhe Real Madrid do të përballen sot në La Liga.

Ky takim do të luhet me fillim nga ora 18:30, shkruan GazetaBlic Sport.

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është në formacionin titullar anti-Madrid, atje ku do të kërkojë me çdo kusht golin në këtë takim.

Ja formacionet zyrtare:

Mallorca: Rajkovic; Maffeo, Gio, Raíllo, Nastasic, Lato; Samu, Morlanes, Dani, Antonio; Muriqi.

Real Madrid: Lunin; Lucas, Nacho, Rüdiger, Mendy; Tchouameni, Modric, Valverde, Bellingham; Brahim, Joselu

/GazetaBlic Sport/