Lajme

Turqia goditet sërish nga tërmeti

03/22/2023 19:27
nga:Y I

Një tërmet me 3 shkallë të Rihterit është regjistruar të mërkurën në Turqi.

Qendra Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC) njoftoi se tërmeti u shënua 11 kilometra nga qyteti Erzurum, vend ky me gati gjysmë milioni banorë.

Më 6 shkurt Turqia dhe Siria u goditën nga tërmete vdekjeprurëse.

Të paktën 50 mijë persona ishin vrarë.