Sporti

Tuchel: Ndeshje e vështirë, atmosfera ekipore na ndihmoi ta fitojmë ndeshjen

04/07/2021 23:30
nga:Lorik J

Chelsea ka mposhtur Porton në udhëtim në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve me rezultat 0-2.

Dy anglezët, Mason Mount dhe Chilwell u përkujdesën që Chelsea ta fitoj këtë ndeshje, shkruan GazetaBlic Sport.

Mount realizoi në pjesën e parë pas asistimit të Jorginhos, ndërsa mbrojtësi Chilwell në të dytën për rezultatin final të takimit.

Pas ndeshjes të trajneri i Chelseat, Tuchel u prononcuan për media.Trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel tha se ndeshja ndaj Portos nuk ishte e lehtë.

“Kishte shumë momente kur ne me të vërtetë ishim në vështirësi. Megjithatë atmosfera e ekipit ishte e mirë dhe kjo na ndihmoi ta fitojmë këtë takim”, tha Tuchel për BT Sport.

“Jam shumë i lumtur që Mount realizoi. Goli ishte i rëndësishëm për ta shkëputur rezultatin”, vazhdoi gjermani.

“Ben Chilwell ishte fantastik në këtë takim, ishte vrapim i mrekullueshëm, ai gol na ndihmoi të fitojmë sigurinë në fushë”, përfundoi trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel.

/GazetaBlic Sport