Sporti

Tottenham gjen trajnerin e ri, Postecoglou do jetë në krye të “Spurs” për dy sezone

06/05/2023 23:44
nga:E K

Ange Postecoglou i thotë po Tottenham-it ose të paktë kështu raportojnë mediet britanike.

Sipas “BBC” trajneri Australian dhe “Spurs” kanë vendosur që të bashkëpunojnë për dy sezone.

Pas fitores së Premier Leagues në Skoci, Postecoglou duhet të zëvendësojë Antonio Conten në pankinën e klubit londinez.

Ishin disa emra të mëdhenj që u përfolën për të marrë drejtimin e Tottenham si Pochettino që tashmë është në krye të Chelseat, Tuchel që mori drejtimin e Bayern dhe në fund edhe Nagelsmann, i cili aktualisht po përflitet për të marrë drejtimin e PSG-së, megjithatë duket se në fund klubi ka zgjedhur t’i besojë Postecoglou.