Sporti

Tonali për ndeshjen ndaj Milanit: Do të kem shumë emocione, e vështirë për mua

09/18/2023 23:03
nga:Lorik J

Sandro Tonali ka pranuar se e kishte të vështirë të adaptohej në Newcastle pasi vendosi të largohej nga AC Milan dhe të shkonte në veri të Anglisë gjatë verës.

Ishte një largim i dhimbshëm për të dyja palët duke pasur parasysh dashurinë e Tonalit për klubin dhe faktin se ai ishte bërë një i preferuar i tifozëve, por në fund të ardhurat u përdorën për të forcuar skuadrën dhe 10 nënshkrime të reja arritën gjatë verës, përcjell GazetaBlic Sport.

Fati është i tillë që Tonalit nuk iu desh të priste gjatë për t’u rikthyer në Milano pasi shorti i Ligës së Kampionëve vuri përballë klubin e tij të fëmijërisë kundër ekipit të tij të ri. Ai foli në San Siro në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

Si ishte kalimi në Angli?

“Ishte e vështirë për mua, ishte e vështirë për mua të vendosesha në Newcastle. Por ka njerëz që më ndihmuan, gjeta rrugën dhe jeta atje u bë më e lehtë.

“Edhe në fushë gjithçka ndryshon, sepse nuk e ndjen atë ndjenjën kur i njeh të gjithë shokët dhe gjuhën, por unë kam pasur mbështetje kudo dhe nga çdo person”.

Çfarë emocionesh ndjeni?

“Këto janë emocione të vështira, sepse ky është ekipi që unë mbështes dhe skuadra që më dha mundësinë të rritem. Por nesër do të jetë diçka tjetër dhe nuk do të kem probleme për të menaxhuar veten.

“Do të jetë e vështirë, të shohësh stadiumin plot… do të jetë emocioni më i fortë. Sepse stadiumi të ndihmon. Por do të jenë shumë: trajneri, ish-shokët e skuadrës. Do të jetë një ditë e madhe.”

Çfarë loje prisni?

“Do të jetë një ndeshje intensive, sepse kjo është ajo që ne duam të sjellim dhe ajo që sjell Milani. Do të jetë një ndeshje e madhe, e vështirë për të dyja skuadrat, por e luftuar shumë”.

/GazetaBlic Sport