Lajme

Tentim vrasje në Prishtinë

04/05/2020 10:54
nga:E Sh

Një qytetar nga Prishtina ka njoftuar policinë se tre persona kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij.

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në rrugën “Malush Kodra” në Prishtinë, bën të ditur policia në raportin 24 orësh.

Policia po e cilëson rastin si “vrasje në tentativë”.

“Ankuesi mashkull K ka informuar se, tre të dyshuar meshkuj K, kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij. Ankuesi nuk ka pësuar lëndime. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar disa gëzhoja”, theksohet në raport.

Ndërkohë nuk raportohet për të arrestuar, derisa polica është në kërkim të personave të dyshuar dhe rasti është duke u hetuar.

07/21/2020 20:46

Ky është personi i arrestuar nga Policia e Kosovës, i dënuar me 20 vjet burg për trafikim ndërkombëtar me narkotikë