Sporti

Ten Hag: Ky klub e ka vendin në Champions League

05/26/2023 09:30
nga:E K

Erik ten Hag nuk e fshehu krenarinë që ndjente për Manchester United që garantoi prezencën e tyre në edicionin e ardhshëm të Champions League, pasi mposhti dje Chelsean me rezultat 4-1.

“Është e rëndësishme. Ky klub i përket Ligës së Kampionëve. Është një gjë e ndërlikuar të futesh në Premier League. Shumë skuadra luftojnë për këto pozicione. Janë shtatë ose tetë skuadra. Është diçka mbresëlënëse kur e arrin këtë arritje”, tha ai, transmeton GazetaBlic Sport.

Erik ten Hag më vonë analizoi ndeshjen: “Ne donim të fitonim. Ne treguam një qëndrim fituesi. Ju mund të shihni se Chelsea ka lojtarë të jashtëzakonshëm. Ishim të rrezikshëm në kundërsulme dhe duhej të kishim shënuar më shumë”.

/GazetaBlic Sport/