Lajme

Tahiri: Albin Kurti e ndëshkoi dhe e nënshtroi Kosovën, ktheu Rezolutën 1244

02/12/2024 13:29
nga:G C

Ish-kryenegociatorja për bisedimet Kosovë-Serbi thotë se kryeministri Kurti ka mashtruar edhe në logon e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës, raporton GazetaBlic.

Përmes një shkrimi në “Facebook” Tahiri thotë se ajo që shkruhet “ne i dalim zot Kosovës” nuk qëndron.

Sipas saj, Kurti ka bërë që Kosova të ndëshkohet nga Amerika dhe të pranojë marrëveshje pa njohje reciproke.

Gjithashtu ajo ka përmendur edhe Rezolutën 1244.

Shkrimi i plotë pa ndërhyrje:

Fjalet boshe te Kurtit edhe ne logon e pervjetorit te pavaresise – ne i dalim zot Kosoves thuhet ne logo – ne fakt eshte: e ndeshkojme Kosoven nga amerika, e nenshtrojme, bejme marreveshje pa njohje reciproke me Serbine, kthejme rezoluten 1244 i japim sovranitet UNMIK-ut ia heqim Kosoves, etj, etj…

 

Ramiz Lladrovci për deklaratën e fundit të Kurtit: Dua ta besoj se i referohet komunitetit serb