Lajme

Sot mot i vranët në Kosovë

02/12/2024 07:25
nga:G C

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell e shi.

“Për të hënën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku lokalisht pritet të ketë reshje shiu, sidomos në orët e mëngjesit”, thotë Meteo Kosova.

“Reshjet në momente dhe zona të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve”.

“Era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 14°C”.