Lajme

So nis fushata e “Mësimit dual”

11/21/2023 07:43
nga:Y I

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit organizon sot fushatën “Mësimi dual: Mundësi për punësim dhe vetëpunësim të të rinjve”.

Në këtë ngjarje pritet të marrë pjesë kryeministri Albin Kurti, e para e kësaj ministrie, Arbërie Nagavci, si dhe ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde.