Lajme

Shqipëri: Dyshohej se blinin vota, momenti kur numërohen paratë në makinë

04/22/2021 19:03
nga:M K

Përfaqësues të Partisë Demokratike bllokuan në Maqellarë të Dibrës një makinë, që sipas tyre shpërndante para për të blerë votën në zgjedhjet e 25 prillit.

Mbështetësit e PD kërkuan që të hapej makina, gjë e cila u refuzua nga drejtuesi i saj. Makina është kontrolluar pas urdhrit të Prokurorisë dhe brenda është gjetur një shumë parash.

Kreu i Policisë së Dibrës kanë dërguar në vendngjarje edhe forcat speciale, të cilat po numërojnë shumën e parave të gjetur në mjet.

Deri më tani ende nuk janë bërë të ditur identitet e personave që posedonin këtë shumë parash.

LEXO EDHE:

“Për qeverinë Kurti po përfundon ‘muaji i mjaltit’ – Amerika dhe Gjermania janë vu në aksion”

05/13/2021 08:16

40-vjeçari tenton të vetëdigjet në sheshin e Tiranës, ndalet nga besimtarët