Sporti

Shkëmbimi Bernardeschi – Romagnoli, vjen përgjigja nga drejtuesit e Milanit

04/08/2021 11:17
nga:Mergim Rreci

Milani ka mohuar një marrëveshje të mundshme shkëmbimi me Juventusin përfshirë Federico Bernardeschi dhe Alessio Romagnoli.

Tuttosport pretendon se marrëveshja e sugjeruar e shkëmbimit nuk do të ndodhë, pasi drejtuesit e Rossonerëve nuk janë të interesuar në operacion për disa arsye, përcjell GazetaBlic.

Para së gjithash, raporti zbulon pagat e ndryshme të dy lojtarëve, ku Bernardeschi fiton më shumë se Romagnoli.

Për më tepër, në një situatë si kjo, të dy klubet duhet të përpiqen të bëjnë fitime kapitale dhe faktori i tretë është historia e transferimeve midis dy palëve.

Tuttosport pretendon se Milani po shikon mungesën e marrëveshjeve të suksesshme të bëra me Juventusin në të kaluarën dhe nuk është i interesuar për të vazhduar në këtë rrugë.

/GazetaBlic/