Sporti

Real Madridi luan për fitore në udhëtim kundër Bilbaos, formacionet zyrtare

01/22/2023 20:30
nga:G C

Real Madridi do të luajë sonte në udhëtim kundër Athletic Bilbaos, në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 21:00, në stadiumin “San Mames”.

“Los Blancos” synojnë që sonte të rikthehen te fitorja në kampionat pas humbjes kundër Villarrealit javën e kaluar, për të mbajtur hapin edhe me skuadrën lidere, Barcelonën.

Në anën tjetër, Bilbao nuk di për fitore që tri ndeshje radhazi, ku ka regjistruar dy barazime dhe një humbje.

Formacionet zyrtare:

Athletic Bilbao:

Real Madrid: