Lajme

Presidentja Osmani takohet me Alice Albright

09/18/2023 22:55
nga:G C

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeshefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albright.

Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja përmes një shkrimi në “X”.

Osmani këtë takim e ka konsideruar si të shkëlqyer dhe me rol të veçantë për vendin.