Lajme

Pasojat e sulmeve ajrore në jug të Gazës

12/03/2023 17:22
nga:G B

Derisa Izraeli zhvendos fokusin e operacioneve të tij drejt jugut të Rripit të Gazës, qytetet Khan Younis dhe Rafah po goditen me sulme të rënda ajrore.

Izraeli thotë se luftëtarët e Hamasit fshihen në jug dhe Mark Regev, një këshilltar i kryeministrit izraelit, ka thënë se ka infrastrukturë të madhe ushtarake të Hamasit” në Khan Younis, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Më poshtë janë disa nga fotot më të fundit të këtyre zonave: