Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

11/26/2020 16:38
nga:Y I

Instituti Hidrometereologjik në njoftimin për media ka treguar se çfarë moti do të mbajë dy ditët e ardhshme.

Në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.