Lajme

Ndërron jetë aktivisti i LDK-së

11/25/2021 21:33
nga:Y I

Kryetari i degës së LDK-së në ‘Kodrën e Trimave’, Ismet Beqiri, ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë aktivisti shumvjeçar i kësaj dege, Gani Zejnullahu, përcjell Gazeta Blic.

Beiqiri në telegramin e tij të ngushëllimit ka thënë se Zejnullahu ishte një veprimtar i shquar i LDK-së, punëtor dhe i pa lodhshëm.

“Do të na mungosh të gjithëve, familjes dhe miqëve.Ngushllime familjes dhe gjithë miqëve të tij” shkruan Beqiri në Facebook.

Njoftimi i plotë:

Sot ndërroi jetë Gani Zejnullahu, miku im dhe aktivisti shumëvjeqar i LDK-së dhe degës tonë.

Prind e familjar i dashtun, njeri i urtë, punëtor, i pa lodhshëm dhe veprimtar i shquar i LDK-së.

Shumë e deshti dhe punoi për lagjen, Prishtinën dhe LDK-në.

Ishte nder të punojm së bashku për më shumë se 30 vite.

Do të na mungosh të gjithëve, familjes dhe miqëve.

Ngushllime familjes dhe gjithë miqëve të tij.

I përjetshëm kujtimi për ty miku im Gani.

I.Beqiri