Lajme

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

06/11/2024 07:05
nga:G B

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashikohet mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.