Sporti

Milan – PSG, formacionet e mundshme të super ndeshjes së sotme

11/07/2023 09:52
nga:Lorik J

AC Milan mirëpret Paris Saint-Germain në San Siro në Ligën e Kampionëve sonte mbrëma.

Milan dhe PSG ballafaqohen sonte nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Champions League, shkruan GazetaBlic Sport.

PSG ndodhet në vendin e parë në grup me gjashtë pikë, teksa Milani pozicionohet në vendin e fundit me dy pikë.

Para ndeshjes, mediat ndërkombëtare kanë publikuar formacionet e mundshme.

Ja përbërjet e mundshme:

Milan: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Hernandez; Reijnders, Krunic, Loftus-Cheek; Pulisic, Giroud, Leao.

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez; Zaire-Emery, Ugarte; Dembele, Ramos, Mbappe, Lee.

/GazetaBlic Sport