Sporti

Mësohet gjyqtari që do ta gjykojë “El Clasicon” e së shtunës

04/07/2021 08:49
nga:Mergim Rreci

Gjyqtari nga Valencia do të drejtojë super klasikën në mes Real Madrid – Barça.

Ndeshja do të zhvillohet të shtunën në në stadiumin Alfredo di Stéfano në Valdebebas, përcjell GazetaBlic.

Deri më tani, ai ka gjykuar pesë “El Clasico”, me një bilanc prej tre fitoreve për madrilenët, një për katalanasit dhe një barazim.

Lahoz i cili sonte do të gjykojë Bayern Munich-PSG në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

/GazetaBlic/