Sporti

Liverpool siguron poashtu kalimin tutje në FA Cup

02/28/2024 22:57
nga:Mergim Rreci

Skuadra e Liverpool është kualifikuar në çerkefinale të FA Cup.

Të drejtuarit e Klopp ia dolën të triumfojnë me rezultatin 3-0 ndaj Southampton dhe të kualifikohen tutje, përcjell GazetaBlic Sport.

Koumas në pjesën e parë dhe Danns dy herë në të dytën shënuan për Liverpoolin në suksesin ndaj “shenjtorëve”.

Sfida tjetër e mbrëmjes ishte ajo mes Wolvesit dhe Brightonit, me “ujqërit” që shënuan që në minutën e dytë me Lemina dhe më pas u mbrojtën me fanatizëm, duke siguruar kalimin në çerekfinale.

/GazetaBlic Sport/