Sporti

Ky është kapiteni i ri i Barcelonës

08/09/2021 17:30
nga:Gazeta Blic

Largimi i Lionel Messit nënkupton që Barcelona duhet të zgjedh një kapiten të ri të skuadrës.

Klubi blaugran ka zyrtarizuar katër emrat e lojtarëve që do të bartin shiritin e kapitenit të skuadrës.

Kryesori që do të bartë shirtin e liderit pas ikjes së Leo Messit do të jetë Sergio Busquets, ndërkohë, Sergi Roberto dhe Gerard Piqué do të vazhdojnë të jenë pjesë e këtij rendi ndërsa së fundi aty është futur edhe Jordi Alba.

Fabrizio Romano konfirmon se Messi ende gjendet në Barcelonë