Lajme

Kurti pas vdekjes së Sassolit: Mik i Kosovës dhe burrë që solli vlera europiane në institucionet e BE-së

01/11/2022 09:04
nga:Y I

Kryeministri Albin Kurti ka shkruar pas vdekjes së presidentit të Parlamentit Europian, Davide Sassoli.

Kurti ka shkruar në Twitter se Sassoli ishte mik i Kosovës dhe burrë që solli blera europiane në institucionet e BE-së.

“Jemi të pikëlluar nga lajmi për vdekjen e David Sassoli-t, president i Parlamentit Evropian, mik i Kosovës dhe një burrë që vërtet solli vlera evropiane në institucionet e BE-së. Do të na mungojë tmerrësisht”, ka shkruar Kurti.

​Ndërron jetë presidenti i Parlamentit Evropian në moshën 65-vjeçare