Lajme

Kurti paralajmëron mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë

05/25/2023 16:37
nga:Arsim Buxhovi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar mbajtjen e një mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë.

Kurti në një postim në rrjetin social Facebook ku ka postuar pamje të mbledhjes së Qeverisë të mbajtur të mërkurën kanë thënë mbledhja e radhës do të jetë ajo e përbashkëta me Qeverinë e Shqipërisë.

Qeveria e Kosovë dhe Shqipërisë kanë mbajtur 8 mbledhje të përbashkëta deri më tani.Ndërsa, që mbledhja e radhës pritet të mbahet në qershor.