Sporti

Komisioni Disiplinor dënon me një ndeshje mesfushorin e Interit

04/08/2021 14:25
nga:Mergim Rreci

Komisioni Disiplinor i ka dhënë një ndeshje suspendim mesfushorit të Interit, Nicolò Barella.

Interi priti Sassuolon në San Siro të mërkurën me Interin që siguroi fitoren e tyre të 10-të radhazi në një sukses 2-1, përcjell GazetaBlic.

Por Barella do të humbasë ndeshjen tjetër kundër Cagliari këtë fundjavë, klubin që ai la për Inter në korrik 2019.

Barella ka luajtur në të gjitha 29 ndeshjet e Serie A deri më tani këtë periudhë dhe i mungon ndeshja e tij e parë këtë sezon.

/GazetaBlic/