Sporti

Jorge Messi thotë se e ardhmja e Leos mund të vendoset sot ose nesër!

06/06/2023 09:11
nga:Lorik J

I pyetur nga mediumi “Jijantes”, të hënën në mbrëmje në Barcelonë, Jorge Messi dha një të dhënë të re për të ardhmen e djalit të tij, duke shpjeguar se vendimi do të dihet të martën ose të mërkurën pasi lojtari dëshiron të marrë një vendim shpejt.

Më herët, babai dhe agjenti i Lionel Messit foli me Joan Laporta në shtëpinë e tij dhe pretendoi se kampioni argjentinas i botës dëshiron të kthehet në Barca pas largimit nga PSG, përcjell GazetaBlic Sport.

Joan Laporta i ka thënë Jorge Messit se FC Barcelona po harton një kontratë me një pagë prej 12 milionë euro/neto për Leo Messin dhe se rikthimi i tij është shumë i mundshëm.

/GazetaBlic Sport