Sporti

Inzaghi: Fituam Superkupën ndaj një kundërshtari të madh

01/13/2022 07:54
nga:Mergim Rreci

Interi mundi Juventusin dhe fitoi Superkupën e Italisë, një sukses që la shumë të kënaqur trajnerin e Nerazzurrëve , Simone Inzaghi.

“U përballëm me një ekip shumë të mirë, i cili nuk krijoi shumë mundësi, sepse ishim të mirë dhe morëm një fitore të merituar, ndaj një kundërshtari të madh”, filloi duke përmbledhur gjithçka, Simone Inzaghi, transmeton GazetaBlic Sport.

“Të gjithë duan të luajnë. Roberto Gagliardini, i cili ishte një nga më të mirët kundër Lazios në fundjavë, nuk pati asnjë minutë sot. Më duhet të bëj zgjedhje. Lautaro Martínez dhe Dzeko punuan shumë, Vidal bëri një ndikim dhe DiMarco ishte vendimtar në portë. Ne donim të fitonim me çdo kusht, sepse Interi nuk e ka fituar Superkupën që nga viti 2010 dhe 12 vjet, sinqerisht, janë shumë të gjata për këta tifozë”, përfundoi trajneri.

/GazetaBlic Sport/