Sporti

Inter me 10 “yje” në 2024, Asllani protagonist në fitoren me “poker”

02/25/2024 20:39
nga:Gazeta Blic

10 ndeshje në vitin 2024, 10 fitore për Interin.

Mes kampionatit, Superkupës së Italisë dhe Championsit. Skuadra e Simone Inzaghit triumfoi 0-4 në “Via del Mare” përballë Lecces, duke u “arratisur” në krye.

Kristjan Asllani e nisi si titullar dhe bëri mirë në 55 minuta, duke dhuruar asistin e golit që zhbllokoi sfidën. Dygolësh i Lautaro Martinez, me kapitenin që ngjitet në kuotën e 101 golave në Serie A.

Sulmuesi argjentinas kryeson renditjen e golashënuesve më të mirë të kampionatit me 22 gola. Suksesi me “poker” u kompletua nga golat e Davide Fratessit dhe Stefan De Vrij.
79 minuta luajti Ylber Ramadani për skuadrën vendase, ndërkohë që u zëvendësua me Medon Berishën. Me kapitenin e Shqipërisë U21 që debutoi në elitën e futbollit italian./ Super Sport