Lajme

Haziri: Qeveria duhet të ketë kujdes, dialogun nuk duhet dërguar në formatin e “karrotës ose shkopit”!

06/04/2021 20:47
nga:M K

Lutfi Haziri, ka paralajmëruar qeverinë e Kosovës se duhet të ketë kujdes lidhur me atë sesi do t’i qaset dialogut.

“Blic Interview me Astrit Gashin”, prodhim i portalit GazetaBlic, Haziri tha se nuk duhet lejuar asesi politika e “karrotës ose shkopit”.

“Ajo që është e rëndësishme, qeveria duhet të ketë kujdes. Nuk duhet lejuar asesi politika e “karrotës ose shkopit”, pra aty ku organizohet një konferencë ndërkombëtare, ku palët ulen në tavolinë dhe pastaj duhet të zgjedhësh, merre ose leje”, tha ndër të tjera Haziri.

LEXO EDHE:

Lutfi Haziri konfirmon mesazhin kryesor të ndërkombëtarëve: Ndërmjetësit pajtohen me atë që pajtohen palët!

/GazetaBlic/

12/01/2021 12:37

Sfida e madhe në Gjilan! – Kush me kë do të bëjë koalicion për të nisur mandati i kryetarit të ri?!