Sporti

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

04/08/2021 16:28
nga:Lorik J

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve ishin mjaft atrakive gjatë kësaj jave.

Në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, Paris Saint Germain arriti të fitoj në udhëtim ndaj Bayern Munich me rezultat 2-3.

Chelsea nuk lejoi befasi duke e mposhtur Porton 0-2 në udhëtim, ndërsa super derbi mes Real Madrid dhe Liverpool përfundoi me fitorën e madrilenëve 3-1, e Manchester City fitoi me rezultat të ngushtë ndaj Dortmundit 2-1, shkruan GazetaBlic Sport.

Formacioni i javës së Ligës së Kampionëve u dominua nga lojtarët e PSG, Real Madrid, Manchester City dhe Chelsea.

Më poshtë mund të gjeni formacionin e javës për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve: