Sporti

Formacionet zyrtare: Valencia – Barcelona

01/25/2020 14:48
nga:M K

Barcelona i shkon Valencias në “Mestalla” me të vetmin synim, fitoren.

Katalunasit me ndryshime në shtabin teknik, do të synojnë ta vazhdojnë rrugën e fitoreve, megjithëse nuk do ta kenë të vështirë përballë “lakuriqëve”, shkruan GazetaBlic.

Valencia që momentalisht pozicionohet e shtata në rendijten tabelare dhe ku për synim ka një vend në garat evropiane, do të mundohet që të shkaktojë befasi.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin me fillim nga ora 16:00, kurse tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

07/08/2020 23:55

Dy kartona të kuq e një gol, Barcelona fiton derbin e Katalonisë – Espanyol në Segunda Division